Джак Грийлиш е обезпокоен, след като звездата на Манчестър Сити беше принуден да напусне с още една контузия
The Mirror | 2024-02-27 | 23:56:04

Джак Грийлиш беше оставен обезпокоен, след като беше принуден да напусне мача на Манчестър Сити за ФА Къп срещу Лутън преди полувремето.

Английският национал прекара голяма част от сезона, борейки се с контузия, записвайки само седем титуляри във Висшата лига. Проблем със слабините му беше основният проблем на нападателя, въпреки че той беше счетен за годен да започне пътуването до Kenilworth Road във вторник вечерта.

Но с осем минути до края на първия период и с два гола на Сити, Грийлиш беше заменен, след като получи друга контузия. Англичанинът беше заменен от Доку и сложи палто на главата си, докато седеше на пейката, като 28-годишният играч беше очевидно обезпокоен.

Легендата на Манчестър Юнайтед Рой Кийн, който тренираше Грийлиш във Вила, беше симпатизира на английската звезда. Той каза на ITV Sport: „Съчувствате на Джак по това време на сезона. Работил съм с Джак във Вила, той определено обича играта и това е неуспех за него и за Сити.“

Преди мача шефът на Сити Пеп Гуардиола поиска от Грийлиш да подобри формата си, ако иска редовно да се връща в титулярния състав. Испанецът призна, че Грийлиш е претърпял неуспех при завръщането си от проблема със слабините, но все пак иска той да повиши нивата на представяне.

„Той започна малко късно [за форма], но през последния месец Джак се завърна по отношение на много неща, ето защо той изигра важен мач в Шампионската лига в Копенхаген. За съжаление той имаше неуспех [контузията] след 10-15 минути.

„Той игра много минути миналия сезон и този [сезон] по-малко в началото – това е начинът, по който се представи. Това е разликата. От първия ден казах: „Имаме нужда от него, той има специално качество за нашия отбор.“ Зависи от него. Надяваме се, че може да се представи добре през последните три месеца.

„Не мога да им дам три или четири мача, за да намерят своя ритъм, те трябва да [намерят] ритъма, ако играят 90 или 20 минути. На високо ниво отборът не чака. „Той е същият играч, има същия мениджър и начинът, по който играем, не се е променил. Това е просто начинът, по който той се представи. Това е разликата.“

С Грийлиш принудително изваден, Доку влезе да го замени, въпреки че Сити вече контролираха напълно играта. Ерлинг Хааланд вкара хеттрик през първото полувреме, за да позволи на гостите да поемат контрола върху равенството.

Лутън успя да отвърне на удара на полувремето, благодарение на чудесен гол на Джордан Кларк. Двете страни се борят за място в четвъртфиналите на ФА Къп, като жребият за този кръг ще се проведе в сряда.

и получете ежедневната си доза съдържание от Mirror Football. Ние също така предлагаме на нашите членове на общността специални оферти, промоции и реклами от нас и нашите партньори. Ако не харесвате нашата общност, можете да проверите по всяко време. Ако сте любопитни, можете да прочетете нашия